Pakis - Spargelkapsas EARLY PURPLE SPROUTING - seemned

Haruldane Spargelkapsas EARLY PURPLE SPROUTING - seemned

Brassica oleracea


Hetkel läbimüüdud
Väga kerge kasatada, äärmiselt saagirikas varajane sort. Pungil A- ja C- vitamiinidest! Sobilik sügavkülmutamiseks. Külmakindel, kaunistab aeda ka talvel! Heirloom ehk pärandsort.

Külva otse õue aprillis-mais või katteloori alla märtsis-aprillis.  

Nipp: Till sobib hästi kapsaga samasse perekonda kuuluvate taimedega nagu spargelkapsas ja Brüsseli kapsas. Kapsad toetavad tilli ja till meelitab ligi vapsikuid, kes toituvad põualiblikalistest.

Spargelkapsas ehk brokoli on võrreldes oma sugulase lillkapsaga kõhule kordi kasulikum. Annab vähe kaloreid ja on hea seedida, mistõttu tasub seda aasta algul ohtralt tarbida. Tänu kiudainete rohkusele täidab spargelkapsas ka hästi kõhtu ega lase muid asju liigselt tarbida. Vitamiinidest annab spargelkapsas rikkalikult A-, C- ja K-vitamiini. Organismi puhastamise eesmärgil võib spargelkapsast süüa nii toorelt kui ka hautatud kujul, võis praadimine aga unusta siiski ära. (Allikas: Toidutare.)

Desinfitseeri seemneid kuumas vees (+48 – 50 oC) 15 – 20 minutit, seejärel jahutage. Peale seda külvake 9 cm laiustesse pottidesse, mis on täidetud kompostmullaga. Külvi sügavus 1 cm. 2. pange potikesed kasvuhoonesse või tuppa seemnete idanemiseks. Asetage valgele aknale klaasi lähedale. Ärge unustage aegajalt kontrollimast, kas seemned on juba tärganud. Tõusmed ilmuvad 3 – 4 päevaga.  10 päeva pärast tuleb külvi harvendada, jättes potti ainult ühe kõige tugevama taime. Enne väljaistutamist tuleb taimi karastada. Väljaistutamise ajaks peaks taimel olema 5 – 6 lehte. Taimede vahekauguseks jätta reas 25 – 30 cm ja ridade vahele 50 – 70 cm.  See kapsas ei armasta happelist mulda, ei talu kõrget ega madalat temperatuuri ja temperatuuri kiiret langust. Kasvatamine pikka aega +2 – 8 0C juures viib taime putkumiseni, kapsa kvaliteet halveneb, kuumal, kuival suvel aga moodustuvad õied väga kiiresti. Samuti ei talu ta liigset kuivust – õhu kuivus mõjub halvasti saagikusele ja kvaliteedile. Samuti si soovitata teda kasvatada ühes ja samas kohas mitu aastat järjest.  Brokkoli eelistab viljakat, savikat mulda. Tahab sõnnikuga ja teiste orgaaniliste väetistega väetamisest, samuti mineraalväetisi. Pakis 40 seemet

Klientide tagasiside: