Pakis - Neris GOLDEN BALL

Neris GOLDEN BALL

Brassica rapa L.

Toode on laos

Hind: 2.15 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Üks parimaid hiliseid naerisesorte. Maitselt mahe, pähklit meenutav.

See sort idaneb ja almib aeglasemini kui teised naerise sordid, ent on ootamist väärt!

Külva otse peenrasse kui öökülma oht on möödas. Idaneb 14-21 päeva. 

Naerist on peetud ka vanaaegseks köögiviljaks, sest enne kui eestlased asusid kartulit kasvatama, olid igapäevaselt toidulaual naerid. 

  • Proovi suvel noori naereid sarnaselt kartulitega tuhas küpsetada.

 

Toitumisnõustajad soovitavad kõigil tarbida hooajaliselt lühikest aega kättesaadavat naerist – see toitaineterikas köögivili aitab täiskõhutundel kiirelt tekkida ja seega ka saledat pihta säilitada.

Naeris on madala kalorsusega – 100 grammis puhastatud naeris on umbes 22 kilokalorit - ning sisaldab rohkelt kiirelt täiskõhutunnet tekitavat kiudaineid, kirjutab Healhy Foodstar. Naeris sisalduvad ained kiirendavad ka ainevahetust, stimuleerides ja parandades nii seedeprotsessi, mis kehakaalu langetamise juures on võtmeküsimus.

Naeris on samuti suurepärane C-vitamiini allikas (100 grammis on seda 62 milligrammi), tänu millele tugevdab naeri söömine ka immuunsüsteemi, neutraliseerib vabade radikaalide mõju organismile ning aeglustab vananemisprotsessi. 

Mineraalidest on naeris enim kaltsiumi, vaske, rauda, kroomin, mangaani ja niklit.

Naeri söömine mõjub hästi ka südame-veresoonkonnale, sel on võime vähendada nii halva kolesterooli kui veresuhkru taset.

Tänu C-vitamiini sisaldusele stimuleerib ja parandab naeris ka raua imendumist organismis, mis omakorda tähendab vere varustamist hapnikuga – see toetab üldises plaanis kogu organismi ning aitab sul terve püsida. Allikas: Tervist24Pakis 50 tk