Pakis - Spinat - GIGANTE D`INVERNO - seemned

Varajane sort! Spinat - GIGANTE D`INVERNO - seemned

Spinacia oleracea


Hetkel läbimüüdud
Suurte tumeroheliste lehtedega varajane sort. Saaki annab kesk-talveni. Valmib peale idanemist 45-60 päevaga.

Üsna tumedaleheline varajane sort. Mõõtmetelt suurte lehtedega ja kasvu poolest meeldib sellele sordile külgedele levida. Lehed on õrna maitsega. 

Elavad üle esimesed öökülmad ka katmata. Kui paned peale katteloori, saad saaki kesktalveni. 

Valmib peale idanemist 45-60 päevaga.

Külva seeme 1.2 cm sügavusele. Reavahe 30 cm. 30 cm kohta külva 12-18 seemet. Armastab sooja ja päikesepaistelist kasvukohta. Isaneb paremini jahedas mullas. 

Spinat kuulub maltsaliste sugukonda. Ta on üheaastane taim. Spinat sisaldab C-, B-, B2-, PP-, E-, ja K-vitamiini. Samuti rauda, kaaliumi ja joodi.

Spinatitaimed kasvavad hästi raskematel, neutraalsetel muldadel. Vältida spinati kasvatamist orgaanilist väetist saanud taimede järel, see mõjub spinati maitseomadustele halvasti.

Seemneid on soovitav külvata eri aegadel, nii on võimalik kasutada spinatilehti pikema aja jooksul. Külviaeg aprilli lõpp kuni mai lõpp. Sügiseseks saagiks külva uuesti juuli lõpust. Spinatiseemned on soovitatav külvata kohe õigete vahedega, siis ei ole vaja neid harvendada. Reavahe peenras 20-25cm, taimede vahe reas 3-5cm. Külvisügavus 2cm.  Kuiva ilmaga kasta. Väetisega ole ettevaatlik, liigne lämmastikväetise kasutamine võib spinatilehtedes nitraatide sisaldust oluliselt suurendada.Pakis 40 seemet