Pakis - Tomatillofüüsal ehk  Mehhiko füüsal -PINEAPPLE

Tomatillofüüsal ehk Mehhiko füüsal -PINEAPPLE

Physalis ixocarpa

Toode on laos

Hind: 1.99 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Üks populaarseimaid tomatillo sorte. Populaarne Mehhiko toitudes. Saagirikas, magusa maitsega. Valmib 65-70 päeva pärast idanemist. Sort "Pineapple"

Üks populaarseimaid tomatillo sorte. Saagirikas, üks tomatillo on umbes 3-5 cm. Küpsedes muutub kollaseks. Magusa maitsega. Valmib 65-70 päeva pörast idanemist.

Kui Mehhikos turul küsida tomatit (tomate), pakutakse tihti selle peale meile tuttavate punaste tomatite asemel hoopis rohekaskollaseid, paberjatesse kattelehtedesse mähkunud vilju. Need on tomatillod ehk ametliku eestikeelse nimega mehhiko füüsalid (Physalis philadelphica). Mõnes kohas nimetatakse neid tomatillo ja punaseid tomateid tomate, mõnes teises kohas jälle on need rohelised tomate ja punased hoopis jitomate. 

Mehhiko füüsalit kasutatakse toitude valmistamisel – kõige tavalisem on roheline salsa ja selle põhjal valmistatud toidud ning roheline pozole (üks traditsiooniline paks supp). See sobib hästi värske rohelise tšilli ja koriandrilehtedega, hapususe tasakaalustamiseks võib lisada ka veidi mett või suhkrut. (Allikas: Mexgourmet)

Külva mitte väga sügavale. Idaneb maksimaalselt 3 nädalat. Ole füüsaliga kannatlik :) Pakis 15 tk